Crompton | CIR60SPCW | CIRC T9 60w/840 G10q 16"
Enlarge
60W T9 16" Circular 840 Cool White
Qty in stock: 207
Product Info
Product Details
Order Code 30657
Brand Crompton
Lamp Type Fluorescent
Style T9 Circular
Lumens 4300 Lm
Lumens per Watt 72 Lm/W
Wattage 60w
Base G10q
Colour Name Cool White
Colour Code 840
Colour Temperature 4000 Kelvin
Colour Rendering Index 80
Overall Length 400 mm
Width 400 mm
Diameter at widest point 29 mm